Nacisk na piękno natury, naturalne materiały, żywy ogień, wiklinowe kosze – czy to coś, co chciałbyś zobaczyć na swoim weselu? W takim przypadku idealnym wyborem będzie rustykalny styl ślubu.

Rustykalny styl weselny zakłada podkreśloną bliskość natury. Goście odpoczywają i bawią się w kameralnej atmosferze wiejskiego życia, podziwiają piękno lasów i pól. Wiele ślubów zostało zorganizowanych w tym stylu, a dzięki przemyśleniu i oryginalnym podejściom dekoratorów i konsultantów ślubnych zyskuje on sporo nowych odsłon. Przekonajmy się, czym jest – wesele w stylu rustykalnym.

Miejsce

Jak wspomniano powyżej, ważnym warunkiem jest bliskość natury, więc najbardziej logicznym rozwiązaniem byłyby wiejskie tereny w stylu stodoły lub z wnętrzem, które jest wykończone drewnem. Świetną opcją może być również namiot w otoczeniu lasu lub jeziora. Teraz na fali zainteresowania kwestiami środowiskowymi, a także zmęczeniem miejską dżunglą rośnie zapotrzebowanie na tereny podmiejskie, a wraz z nimi ilość różnych przestrzeni – dziś można znaleźć nie tylko namiot czy kompleks wiejski na wesela , ale także wszelkiego rodzaju gospodarstwa i restauracje .

Wystrój i kolory

Do dekoracji rustykalnego ślubu wykorzystywane są naturalne materiały. Łuk do uroczystej ceremonii jest zwykle wykonany z gałęzi drzew, ozdobiony polnymi kwiatami lub roślinami doniczkowymi. Stylowe tło tworzą girlandy, stare drzwi, wozy z sianem. Projekt wesela powinien podkreślać piękno natury, tworzyć przytulną atmosferę. Do tej roli najlepiej nadają się naturalne surowce. Szczególnie harmonijny wygląd: drewno, mech, piły do ​​drewna, juta, len, bawełna, polne kwiaty, wiklinowe kosze, lina, papier pakowy. Wieczorem niepowtarzalny urok nadaje oświetlenie w postaci licznych żarówek, girland czy świec.

Kolorystyka oparta jest na kolorach: brąz, piaskowy, beż, krem, chabrowy, lawendowy, oliwkowy, zielony, niebieski, różowy, szary.

Para Młoda

Na przyjęcie weselne panny młode powinny wybrać proste, przewiewne sukienki bez nieporęcznych elementów i innych zbędnych detali. Uzupełnieniem stroju będą dodatki w stylu vintage i wianek z polnych kwiatów. Myśląc o fryzurze, nie rezygnuj z wyboru warkoczy lub luźnych włosów. Rozpuszczone, lekko rozczochrane włosy będą wyglądać świetnie.

Wizerunek pana młodego z eleganckiego można zamienić na swobodny. Szelki, kamizelka, koszula z rozpiętym górnym guzikiem, słomkowe kapelusze i buty – to rzeczy, które pomogą stworzyć panu młodemu prawdziwie rustykalny styl. Butonierka może być wykonana z kawałków juty, suszonych lub polnych kwiatów.

Florystyka

We florystyce styl rustykalny zakłada użycie polnych kwiatów. Bukiet panny młodej powinien wyglądać prosto i trochę niedbale, jakby kwiaty właśnie zostały zerwane na łące. Dalie, stokrotki, chabry, groszek pachnący, tawułka, dzwonki – to dobra opcja na wesele w tym stylu. Odcienie kolorów powinny być naturalne, pastelowe i świeże. Aby podkreślić styl, możesz związać bukiet lnem lub sznurkiem.

Do dekoracji stołów nadają się najprostsze kwiaty polne i ogrodowe w zwykłych pojemnikach. Mogą to być szklane wazony, słoiki, butelki, kosze, gliniane garnki, puszki, dzbanki, konewki.

Porady dla gości

Suknie wieczorowe i smokingi nie nadają się na takie wesele. Ważne jest, aby wyjaśnić gościom, jaki styl wybiera się na ceremonię ślubną. Można to zrobić w zaproszeniach. Mężczyźni z pewnością chętnie przyjdą w  lekkich garniturach, jasnych odcieniach, marynarkach w kratę i bardzo nieformalnych strojach. Poinformuj również kobiety o lekkich casualowych sukienkach i planowanych kolorach. Możesz wymyślić akcesoria dla przyjaciół i druhen młodej pary.

Ślub w stylu rustykalnym jest bardzo stylowy i piękny, ale w lekkim i swobodnym wydaniu. Ten styl jest szczególnie odpowiedni na wiosnę i lato, dlatego nie zapomnij, aby udekorować swoją uroczystość w naturalnym stylu. Organizator wesela chętnie Ci w tym pomoże.

Fot. Pinterest