Wielu zawsze marzyło o wystawnym weselu w luksusowej sali, gdzie panna młoda ubrana jest w szykowną suknię księżniczki, a pan młody w elegancki garnitur czy smoking, oboje otoczeni są błyszczącymi kamieniami i połyskującymi tkaninami. Styl ślubny Glamour w pełni odpowiada tym marzeniom. Wybierając go masz stuprocentową pewność, że to święto na zawsze pozostanie w pamięci Twojej i Twoich gości.

Miejsce

Główny warunek podyktowany wybranym stylem – miejsce wesela powinno być eleganckie a nawet luksusowe. Mogą to być wiejska willa lub rezydencja, sala restauracji premium, pałac, klub nocny, a nawet jacht.

Ważne jest, aby wybrać przestronną salę, w której goście będą mogli wygodnie tańczyć, a zaproszeni artyści – występować. Najprawdopodobniej na weselu będziecie chcieli mieć muzykę na żywo w wykonaniu zespołu coverowego lub Dj’a z eleganckim stołem i oświetleniem, bo właśnie to idealnie współgra ze stylem Glamour. Wybierając miejsce na wesele pamiętaj, że muzycy potrzebują sceny lub obszernego podestu dla instrumentów.

Wystrój i kolory

Styl glam wymaga wysokiej jakości wykonania każdego detalu, każdego elementu wnętrza. Obowiązkowy jest wybór elementów spośród jedwabnych obrusów, brokatowych zasłon, kryształowych kieliszków, świec i żyrandoli, złoconych ram, luster. Główny sekret tego stylu – wszystko powinno być trochę przesadzone.

Sala jest utrzymana w odcieniach bieli, różu, złota, beżu, najważniejsze jest to, że w projekcie była wystarczająca ilość złota i srebra. 

Para Młoda

Panna młoda może wybrać absolutnie dowolny styl ubierania się, najważniejsze – aby poczuć się w nim jak królowa. Styl Glamour może być bardzo różny: elegancki lub ekstrawagancki-ryzykowny. Dlatego możesz bezpiecznie wybrać to, co jest najbliżej twoim preferencjom. Pamiętaj, Twój strój powinien wywoływać efekt wow i przyciągać uwagę. Bardzo dobrą radą byłoby również podkreślenie biżuterii, mogą to być kryształy, cyrkonie, stylowa biżuteria od projektantów. O ile w stylu Boho i Rustykalnym mówimy o lekkiej, niedbałej fryzurze, to styl Glamour oznacza nieskazitelną i efektowną stylizację. Jeśli chodzi o buty, najlepszym wyborem będą szykowne buty na obcasie, które doskonale podkreślą urodę nóg dziewczyny, zwłaszcza jeśli sukienka ma rozcięcie.

Pan młody na wytwornym weselu musi również bardzo dokładnie podejść do swojego wyglądu, aby nie zostać w tyle i aby dorównał swojej eleganckiej narzeczonej. Jedną z najlepszych opcji jest elegancki, wyrafinowany garnitur lub smoking. Nie jestem zwolennikiem fraków, lecz jeśli motyw uroczystości odpowiada pałacowym wnętrzom, a pan młody dobrze się w nim czuje to dlaczego nie? Kolor nie ma większego znaczenia, najważniejsze jest to, żeby wyglądał szlachetnie. Nie możemy w tym miejscu zapomnieć o tym, że obowiązkiem pana młodego jest włożenie na ślub białej koszuli. Zasada ta obowiązuje w każdym stylu uroczystości.

Florystyka

Drogo, efektownie i obficie – trzy główne zasady zamawiania florystyki ślubnej. Aby stworzyć luksusowe wesele w stylu Glamour, nie oszczędzaj na tym ważnym elemencie projektu.

Pierwszą rzeczą, która martwi pannę młodą, jest oczywiście bukiet ślubny. Co zaskakujące, nie ma ograniczeń co do kształtu i rodzaju kompozycji w stylu Glamour. Większość panien młodych stawia na połączenie kwiatów z zielenią, nieregularne formy, co nie do końca kojarzy się z elegancją, ale uwierzcie mi, że trendy tak bardzo poszły w przód, że białe bukiety w okrągłym kształcie zaczynają wychodzić z mody. Zazwyczaj bukiety są duże i rozległe, pasują zarówno do klasycznych róż i piwonii, jak i niesamowitych egzotycznych kwiatów.

Florystyka to najlepsze rozwiązanie, aby uchwycić piękno i wyjątkowość Waszego ślubu na fotografii. Aby zrobić wyjątkowe zdjęcia możesz wynająć ścianę kwiatową lub nietypowy projekt o oryginalnej formie, łączący lustra, kwiaty, napisy. Kolejny obszar wesela, w którym nie można obejść się bez kwiatów i zieleni – to kompozycje na stołach. Wesela w stylu Glamour dobrze wyglądają z wysokimi ozdobami na środku i bogatymi girlandami kwiatów na środku długiego stołu. Im więcej kwiatów użyjesz, tym bogatsza będzie sala.

Styl Glamour jest nadal popularny, pomimo częstego trendu w kierunku minimalizmu i prostoty, i znajduje wielu fanów. Nadal jest najczęściej wybieranym stylem wśród narzeczonych. Uroczysty ślub ma swoje własne cechy: ten niepowtarzalny urok, luksus i wyrafinowanie. Na takich weselach zawsze panuje bajkowy klimat, który można stworzyć przy pomocy profesjonalnego organizatora wesela, dbającego o wszelkie możliwe szczegóły i który dla Państwa osobistą wyjątkową i niepowtarzalną historię.

Fot. Pinterest