Marzysz o niezwykłej ceremonii ślubnej bez pompatycznych dekoracji i wspaniałych uroczystości? W takim razie ślub w stylu Boho jest tym, czego potrzebujesz.

Styl Boho to wyzwanie dla glamour i klasyki. Łączy w sobie cechy stylu bohemy i estetykę epoki hippisowskiej. W praktyce są to jasne kolory, odważne obrazy, połączenie elementów vintage i etnicznych, lekkość, naturalność i ekscentryczność.

Miejsce

Oczywiście w naturze! Takie wesele najlepiej zorganizować oczywiście latem lub późną wiosną, kiedy możesz sobie pozwolić na lekkie ubrania. Postaraj się wybrać miejsce np. nad morzem lub w dziewiczym lesie, gdzie będzie bardzo cicho, spokojnie i przytulnie. Zapewni to wyjątkową atmosferę, a Ty będziesz mógł zrobić tematyczną sesję zdjęciową, która na długo zapadnie w pamięci Ciebie i Twoich gości. Możesz również stworzyć strefę wypoczynkową z sofami, fotelami, lampionami i lampami podłogowymi, które zapalają się wieczorem.

Wystrój i kolory

Wesele w stylu Boho otwiera dużo przestrzeni dla wyobraźni dekoratorów. Głównymi elementami wystroju są papierowe i metalowe lampiony, girlandy, łapacze snów, futra i len, kolorowe wstążki, dzianiny, drewniane niskie meble, pufy i poduszki. Dużo uwagi poświęca się również tkaninom i dywanom. Tkaniny powinny mieć ozdoby, nadruki zwierzęce lub kwiatowe, to samo dotyczy dywanów. Jako dekoracja w stylu Boho bardzo popularne są stroiki i nieregularne kompozycje z zielenią czy suszem. Tworzą atmosferę lekkości, naturalności i delikatności. Styl ten charakteryzuje się naturalną kolorystyką, spokojnymi, ale bogatymi odcieniami w różnych kombinacjach.

Para Młoda

Wizerunek panny młodej w stylu Boho powinien być lekki i wygodny. Wybierz sukienki wykonane z lekkich materiałów takich jak len, jedwab, koronka, szyfon. Wybierz buty z płaską podeszwą: wygodne buty, sandały lub baletki. Pięknym i niecodziennym kontrastem będzie lekka przewiewna sukienka i mniej eleganckie buty. Połącz niezgodnie – ulubiona technika stylu Boho. Uzupełnij swój strój ręcznie robioną biżuterią, wiankiem z kwiatów lub chustą z dzianiny.

Fryzura panny młodej powinna być naturalna, nawet trochę niedbała. Idealną opcją są lekkie długie loki. Odpowiednie są również fryzury z obszernymi, lekko rozczochranymi warkoczami. Pamiętaj, że najważniejsze jest, abyś czuła się przede wszystkim wygodne.

Styl pana młodego można określić pojemnym słowem „nieformalny”. Naturalne tkaniny o nieklasycznym kolorze będą dobrze pasować do obrazu: len, bawełna, tweed. Buty powinny być wygodne i nietuzinkowe. Mile widziane szelki, kolorowe motyle i czapki. Na koniec wybierz niezwykłą butonierkę, wykorzystując polne kwiaty, gałązki, liście, pióra i Twój wizerunek w stylu Boho jest gotowy.

Florystyka

Florystyka to jeden z głównych elementów wesela w stylu Boho. Bukiet panny młodej powinien być wyjątkowy, dobrany specjalnie dla konkretnej dziewczyny, jasny i asymetryczny, który rzekomo przypadkowo łączy różne kwiaty i rośliny. Mogą to być zwykłe białe lub jasnoróżowe róże, słoneczniki, suszone kwiaty, piwonie, bawełna, lawenda i zielone gałązki. Ta kombinacja różnych kolorów może również ozdobić stoły i stworzyć bujny kwiatowy łuk za stołem prezydialnym.

Wybierając styl Boho, możesz stworzyć wyjątkowe wesele, które zapamiętasz na całe życie. Nie bój się eksperymentować, staraj się dodawać nowe elementy i spraw, aby ślub nie posiadał klasycznego scenariusza.

Do uroczystości możesz przygotować się samodzielnie lub zaprosić profesjonalnego organizatora, co będzie najlepszym rozwiązaniem i znacznie ułatwi cały ten trudny proces. Zapraszam więc do współpracy ♥

Fot. Pinterest